![](https://ds1.skrami.com/avatars/u64537_avatar.jpg)
Інші статті
Блог
![Перегляди](https://skrynya.ua/wp-content/themes/pandora/img/grey/icon_view.png)
25286
![](https://skrynya.ua/wp-content/themes/pandora/img/grey/icon_likes.png)
22
![Коментарі](https://skrynya.ua/wp-content/themes/pandora/img/grey/icon_comment.png)
3
![Перегляди](https://skrynya.ua/wp-content/themes/pandora/img/grey/icon_view.png)
14555
![](https://skrynya.ua/wp-content/themes/pandora/img/grey/icon_likes.png)
10
![Коментарі](https://skrynya.ua/wp-content/themes/pandora/img/grey/icon_comment.png)
1
![Перегляди](https://skrynya.ua/wp-content/themes/pandora/img/grey/icon_view.png)
3160
![](https://skrynya.ua/wp-content/themes/pandora/img/grey/icon_likes.png)
1
Тарелі
![](https://skrynya.ua/wp-content/themes/pandora/img/grey/icon_date.png)
27 Cіч 2017
Перші тарілки з′явилися ще в первісні часи, коли древні люди навчилися обпалювати глину і робити з неї жароміцний посуд. Правда в той час тарілка не була схожа на те, що ми маємо на увазі зараз під цим словом. Це більше було схоже на ємність довільної форми для зберігання їжі або рідини.
В середні віки в Європі з\′явилися дерев\′яні «тарілки», які видовбували в середині столу для загального користування.
Стародавні слов\′яни користувалися стравами також відразу для кількох людей, а замість «особистих» тарілок використовували великі шматки хліба, зверху яких клалися м\′ясо або риба.
Тарілки, в розумінні сучасної людини, з\′явилися вже набагато пізніше у Франції і мали форму квадрата. Тоді їх уже стали використовувати індивідуально.
Саме слово «тарілка» прийшло до нас з німецької культури від слова «талер».
![](https://ds1.skrami.com/articles/p744777_588b8874524ef.jpg)
Дуже тривалий час «тарелями», як їх тоді називали, нагороджували вірних підданих або слуг. Тарілки для цього прикрашалися особливими відзнаками, вензелями.
У сучасному вигляді тарілки міцно увійшли в ужиток тільки в 18 столітті, і до цього дня зайняли своє почесне місце на будь-якій кухні.
Але її історія все одно на цьому не зупинилася. Пізніше з\′явилася сувенірна тарілка, яку можна віднести вже до творчості, ніж до побуту.
В середні віки в Європі з\′явилися дерев\′яні «тарілки», які видовбували в середині столу для загального користування.
Стародавні слов\′яни користувалися стравами також відразу для кількох людей, а замість «особистих» тарілок використовували великі шматки хліба, зверху яких клалися м\′ясо або риба.
Тарілки, в розумінні сучасної людини, з\′явилися вже набагато пізніше у Франції і мали форму квадрата. Тоді їх уже стали використовувати індивідуально.
Саме слово «тарілка» прийшло до нас з німецької культури від слова «талер».
![](https://ds1.skrami.com/articles/p744777_588b8874524ef.jpg)
Дуже тривалий час «тарелями», як їх тоді називали, нагороджували вірних підданих або слуг. Тарілки для цього прикрашалися особливими відзнаками, вензелями.
У сучасному вигляді тарілки міцно увійшли в ужиток тільки в 18 столітті, і до цього дня зайняли своє почесне місце на будь-якій кухні.
Але її історія все одно на цьому не зупинилася. Пізніше з\′явилася сувенірна тарілка, яку можна віднести вже до творчості, ніж до побуту.
Додати коментар
Чтобы продолжить, пожалуйста
Увійдіть в систему