![](https://ds1.skrami.com/avatars/u11820_avatar_5e9d68ad505e8.jpg)
Інші статті
Блог
![Перегляди](https://skrynya.ua/wp-content/themes/pandora/img/grey/icon_view.png)
1881
![](https://skrynya.ua/wp-content/themes/pandora/img/grey/icon_likes.png)
2
![Коментарі](https://skrynya.ua/wp-content/themes/pandora/img/grey/icon_comment.png)
1
![Перегляди](https://skrynya.ua/wp-content/themes/pandora/img/grey/icon_view.png)
5711
![](https://skrynya.ua/wp-content/themes/pandora/img/grey/icon_likes.png)
1
![Перегляди](https://skrynya.ua/wp-content/themes/pandora/img/grey/icon_view.png)
21984
![](https://skrynya.ua/wp-content/themes/pandora/img/grey/icon_likes.png)
9
![Перегляди](https://skrynya.ua/wp-content/themes/pandora/img/grey/icon_view.png)
7201
![](https://skrynya.ua/wp-content/themes/pandora/img/grey/icon_likes.png)
1
![Перегляди](https://skrynya.ua/wp-content/themes/pandora/img/grey/icon_view.png)
8172
![](https://skrynya.ua/wp-content/themes/pandora/img/grey/icon_likes.png)
3
![Коментарі](https://skrynya.ua/wp-content/themes/pandora/img/grey/icon_comment.png)
1
![Перегляди](https://skrynya.ua/wp-content/themes/pandora/img/grey/icon_view.png)
6858
![](https://skrynya.ua/wp-content/themes/pandora/img/grey/icon_likes.png)
1
![Коментарі](https://skrynya.ua/wp-content/themes/pandora/img/grey/icon_comment.png)
1
Петриківська ′цибулька′ як символ Всесвіту
![](https://skrynya.ua/wp-content/themes/pandora/img/grey/icon_date.png)
23 Кві 2020
Петриківський розпис поєнує безліч різних квіткових форм . Та однією з улюблених для петриківчан стала « цибулька». Саме зображення фантастичної квітки нагадує за формою розрізану цибулину. Цю цікаву форму майстрині - чепурушки використали у розписі, а з 2013 року «цибулька» стала логотипом Петриківського розпису.
![](https://ds1.skrami.com/articles/p1984389_5ea1236a2e20b.jpg)
Майстри та мисткині зображували цю чарівну квітку в різних ракурсах, різною за формою та кольором. В основному для розписів характерне зображення технікою « розтяжний мазок». Цибульку зображують за допомогою кошачого та білячого пензлика, пальця та з використанням рогозини. Мазки їдуть до центру що є символом Всесвіту.
Серед багатьох барвистих квітів , що є традиційними для петриківського розпису « цибулька» завоювала особливу місце завдяки простоті та різноманітності зображення. Досить часто її поєднують в композиціях з іншими форми. Вона може бути як основним так і додатковим елементом, виконана в теплій чи холодній кольоровій гамі.
Оточуєча природа – основний натхненник творчості майстрів. Яскравим візерунковим орнаментом лягли в основу розпису квіти та рослини, що несуть відповідні символи українського народу.
Барвиста цибулька – символ єдності українського народу. Без неї неможливо уявити петриківський розпис. Ягідка , яку митці виконують в центрі зведення квітки означає продовження українського роду, продовження славних петриківських традицій. В наш час , коли умови життя різко відрізняються від умов попередніх поколінь, важливо зберегти живу традицію розпису.
![](https://ds1.skrami.com/articles/p1984389_5ea123f956055.jpg)
![](https://ds1.skrami.com/articles/p1984389_5ea1236a2e20b.jpg)
Майстри та мисткині зображували цю чарівну квітку в різних ракурсах, різною за формою та кольором. В основному для розписів характерне зображення технікою « розтяжний мазок». Цибульку зображують за допомогою кошачого та білячого пензлика, пальця та з використанням рогозини. Мазки їдуть до центру що є символом Всесвіту.
Серед багатьох барвистих квітів , що є традиційними для петриківського розпису « цибулька» завоювала особливу місце завдяки простоті та різноманітності зображення. Досить часто її поєднують в композиціях з іншими форми. Вона може бути як основним так і додатковим елементом, виконана в теплій чи холодній кольоровій гамі.
Оточуєча природа – основний натхненник творчості майстрів. Яскравим візерунковим орнаментом лягли в основу розпису квіти та рослини, що несуть відповідні символи українського народу.
Барвиста цибулька – символ єдності українського народу. Без неї неможливо уявити петриківський розпис. Ягідка , яку митці виконують в центрі зведення квітки означає продовження українського роду, продовження славних петриківських традицій. В наш час , коли умови життя різко відрізняються від умов попередніх поколінь, важливо зберегти живу традицію розпису.
![](https://ds1.skrami.com/articles/p1984389_5ea123f956055.jpg)
Додати коментар
Чтобы продолжить, пожалуйста
Увійдіть в систему