![](https://ds1.skrami.com/avatars/u4072_avatar.jpg)
Інші статті
Wiki
![Перегляди](https://skrynya.ua/wp-content/themes/pandora/img/grey/icon_view.png)
5765
![](https://skrynya.ua/wp-content/themes/pandora/img/grey/icon_likes.png)
1
![Перегляди](https://skrynya.ua/wp-content/themes/pandora/img/grey/icon_view.png)
6352
![](https://skrynya.ua/wp-content/themes/pandora/img/grey/icon_likes.png)
5
![Коментарі](https://skrynya.ua/wp-content/themes/pandora/img/grey/icon_comment.png)
2
![Перегляди](https://skrynya.ua/wp-content/themes/pandora/img/grey/icon_view.png)
16389
![](https://skrynya.ua/wp-content/themes/pandora/img/grey/icon_likes.png)
2
![Перегляди](https://skrynya.ua/wp-content/themes/pandora/img/grey/icon_view.png)
5267
![Коментарі](https://skrynya.ua/wp-content/themes/pandora/img/grey/icon_comment.png)
1
![Перегляди](https://skrynya.ua/wp-content/themes/pandora/img/grey/icon_view.png)
5931
![Коментарі](https://skrynya.ua/wp-content/themes/pandora/img/grey/icon_comment.png)
1
Українські обереги. Дзеркальце.
![](https://skrynya.ua/wp-content/themes/pandora/img/grey/icon_date.png)
13 Лют 2017
![](https://ds1.skrami.com/articles/p751451_58a181902bdd4.jpg)
Популярність бісеру відчутна в українській народній культурі XIX століття. Збережені в музейних колекціях, бісерні прикраси цієї епохи свідчать, про сформований високий ступінь розвитку технології, а орнамент і колорит цих творів відображає місцеві художні особливості. До початку XX в. прикраси з бісеру стають важливою складовою народного костюма західних областей України. В ансамблі одягу вони виконують не тільки декоративну, але виконують функції оберегів, і разом з тим виступають промовистою ознакою віку і суспільного становища людини.
![](https://ds1.skrami.com/articles/p751451_58a1817ef3f54.jpg)
З дзеркалами пов`язані прикмети. Якщо пішов з дому, але з півдороги повернувся - треба неодмінно подивитися в зеркало. Зеркало відображає, відбиває, не допускає до людини негативну енергію і таким чином є оберегом. Було прийнято вішати дзеркала на шию від псування, порчі, вроків та недоброго ока. Ця традиція збереглася на Буковині, Чернівецька обл., Україна. У цій традиції є пояснення. Молоді хлопці таким чином не тільки прикрашали себе, а й загравали з дівчатами. А дівчата завжди любили милуватися на себе в дзеркалі. Дзеркало було пишне, прикрашене геометричними орнаментами, рослинними візерунками, великими і барвистими намистинами.
![](https://ds1.skrami.com/articles/p751451_58a1811dda774.jpg)
Додати коментар
Чтобы продолжить, пожалуйста
Увійдіть в систему